trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Temhil
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
431
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
88%
The Dark Knight
74,781 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,182 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,384 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,168 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,703 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,631 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,007 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,655 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,372 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,138 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,612 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,858 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,785 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
17,276 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
21,359 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,667 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,175 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,488 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,266 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,675 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,013 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,656 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,553 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,204 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
25,074 votes
9
— Superb
81%
Wonder
11,011 votes
9
— Superb
81%
The Hate U Give
2,854 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,703 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,417 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,118 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,926 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
31,184 votes
8
— Great
81%
1917
24,823 votes
7
— Good
81%
CODA
5,586 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,738 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,663 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,975 votes
9
— Superb
80%
Miracles from Heaven
3,363 votes
7
— Good
80%
Million Dollar Baby
11,057 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,942 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,827 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,429 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,450 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,700 votes
8
— Great
80%
Hotel Rwanda
5,070 votes
8
— Great
79%
Room
15,878 votes
8
— Great
79%
Moana
48,982 votes
7
— Good
79%
Don't Look Now... We're Being Shot At!
816 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,990 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,776 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,852 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,995 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,522 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,260 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,224 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,235 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,120 votes
9
— Superb
79%
Dances with Wolves
5,681 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,579 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,026 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup