trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TerjeX
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
439
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,806 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,708 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,496 votes
8
— Great
77%
Sully
20,417 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,193 votes
8
— Great
77%
Taken
18,636 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,324 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,782 votes
8
— Great
65%
San Andreas
15,628 votes
8
— Great
70%
The Da Vinci Code
15,136 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,638 votes
8
— Great
80%
About Time
14,539 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,446 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
13,843 votes
8
— Great
70%
Mechanic: Resurrection
13,766 votes
8
— Great
75%
Love Actually
12,838 votes
8
— Great
80%
Gifted
12,158 votes
8
— Great
77%
The Fault in Our Stars
12,071 votes
8
— Great
73%
Going in Style
11,995 votes
8
— Great
70%
Enola Holmes
11,683 votes
8
— Great
66%
Taken 2
11,174 votes
8
— Great
63%
Snow White and the Huntsman
10,483 votes
8
— Great
71%
Cinderella
10,459 votes
8
— Great
73%
The Italian Job
10,430 votes
8
— Great
73%
Crazy Rich Asians
10,382 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,290 votes
8
— Great
72%
Logan Lucky
10,041 votes
8
— Great
74%
Shooter
9,672 votes
8
— Great
66%
Prince of Persia: The Sands of Time
9,669 votes
8
— Great
75%
Midnight in Paris
8,582 votes
8
— Great
73%
The Post
8,287 votes
8
— Great
69%
In the Heart of the Sea
8,236 votes
8
— Great
73%
Coming to America
7,936 votes
8
— Great
81%
Pride & Prejudice
7,787 votes
8
— Great
73%
The Holiday
7,620 votes
8
— Great
71%
There's Something About Mary
7,489 votes
8
— Great
64%
Trainwreck
7,340 votes
8
— Great
70%
Joy
6,876 votes
8
— Great
73%
Peppermint
6,774 votes
8
— Great
72%
The Santa Clause
6,737 votes
8
— Great
79%
A Few Good Men
6,657 votes
8
— Great
69%
Legally Blonde
6,480 votes
8
— Great
75%
To All the Boys I've Loved Before
6,476 votes
8
— Great
74%
Concussion
6,458 votes
8
— Great
80%
Downfall
6,157 votes
8
— Great
72%
Enola Holmes 2
5,772 votes
8
— Great
70%
Bombshell
5,770 votes
8
— Great
69%
How to Lose a Guy in 10 Days
5,482 votes
8
— Great
65%
Journey 2: The Mysterious Island
5,277 votes
8
— Great
77%
Miss Sloane
5,198 votes
8
— Great
82%
The Lives of Others
5,129 votes
8
— Great
67%
The Taking of Pelham 1 2 3
4,951 votes
8
— Great
66%
Honest Thief
4,909 votes
8
— Great
73%
Blue Is the Warmest Color
4,787 votes
8
— Great
80%
Sing Street
4,519 votes
8
— Great
67%
Table 19
4,500 votes
8
— Great
64%
The Marksman
4,176 votes
8
— Great
71%
Outbreak
4,105 votes
8
— Great
64%
Aftermath
3,999 votes
8
— Great
77%
The Peanut Butter Falcon
3,987 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup