trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Thalskarth
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
194
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
75%
Wonder Woman
56,501 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,220 votes
8
— Great
81%
Joker
46,913 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,639 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,193 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,111 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,580 votes
8
— Great
79%
Dune
36,505 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,934 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,524 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,681 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,340 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,671 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,246 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,141 votes
8
— Great
74%
Split
32,547 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,177 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,658 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,210 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,562 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,836 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,119 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,535 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,159 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,331 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,564 votes
8
— Great
76%
300
25,131 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,803 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,154 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,345 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,421 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,423 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,986 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,374 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,777 votes
8
— Great
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,160 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,701 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,202 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,412 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,360 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,486 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,476 votes
8
— Great
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,611 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,444 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,087 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,846 votes
8
— Great
72%
King Arthur: Legend of the Sword
19,185 votes
8
— Great
72%
Aladdin
19,058 votes
8
— Great
69%
Barbie
19,266 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,984 votes
8
— Great
80%
Soul
17,698 votes
8
— Great
70%
Jumanji: The Next Level
18,388 votes
8
— Great
65%
Eternals
19,131 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,700 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,958 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,657 votes
8
— Great
64%
Thor: Love and Thunder
18,193 votes
8
— Great
79%
Room
15,877 votes
8
— Great
73%
Ralph Breaks the Internet
15,694 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,524 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup