Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
TheColdFrog
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
74
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
Fight Club
51,031 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,093 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,347 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
19,493 votes
8
— Great
81%
Searching for Sugar Man
2,000 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,103 votes
8
— Great
80%
Prisoners
20,298 votes
8
— Great
80%
Inside Out
45,925 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,943 votes
8
— Great
79%
Her
23,721 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
18,273 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,000 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,427 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,818 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,799 votes
8
— Great
77%
The Raid 2
4,734 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
19,022 votes
8
— Great
77%
Ip Man 2
4,018 votes
8
— Great
76%
Patriots Day
10,606 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,991 votes
8
— Great
76%
The Raid
7,508 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,631 votes
8
— Great
76%
Lone Survivor
9,689 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,880 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,746 votes
8
— Great
75%
Christopher Robin
5,331 votes
8
— Great
75%
Starship Troopers
10,280 votes
8
— Great
74%
Disconnect
2,473 votes
8
— Great
74%
Stromberg – The Movie
467 votes
8
— Great
74%
Suck Me Shakespeer
1,685 votes
8
— Great
73%
X2
18,666 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,859 votes
8
— Great
73%
Madagascar
17,301 votes
8
— Great
73%
Manitou's Shoe
670 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,606 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
25,058 votes
8
— Great
72%
Mamma Mia! Here We Go Again
5,753 votes
8
— Great
72%
The Secret Life of Pets 2
8,271 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
17,156 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,785 votes
8
— Great
71%
Non-Stop
10,594 votes
8
— Great
70%
Crank
7,592 votes
8
— Great
70%
Last Vegas
5,078 votes
8
— Great
70%
Enough Said
2,064 votes
8
— Great
70%
Snowpiercer
19,529 votes
8
— Great
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,532 votes
8
— Great
70%
Sonic the Hedgehog
14,399 votes
8
— Great
70%
Homefront
6,154 votes
8
— Great
70%
Filth
3,394 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
21,254 votes
8
— Great
69%
Madagascar: Escape 2 Africa
10,280 votes
8
— Great
69%
Maze Runner: The Death Cure
15,369 votes
8
— Great
69%
Goosebumps
8,429 votes
8
— Great
68%
The House with a Clock in Its Walls
6,313 votes
8
— Great
68%
Enemy
7,830 votes
8
— Great
68%
Not My Day
253 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,211 votes
8
— Great
68%
X-Men: The Last Stand
18,000 votes
8
— Great
68%
Rampage
15,725 votes
8
— Great
67%
The Purge: Anarchy
10,225 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch