trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gerson
12
followers
Brazil
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
93
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
Iron Man
53,883 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,124 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,047 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,845 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,400 votes
7
— Good
72%
Thor
39,350 votes
7
— Good
82%
Up
38,827 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,350 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,521 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
35,999 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,881 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,794 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,531 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,713 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,648 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,249 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,056 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,937 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,255 votes
7
— Good
77%
Men in Black
23,995 votes
7
— Good
69%
Divergent
23,990 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
22,771 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,756 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,597 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,408 votes
7
— Good
75%
X-Men
22,011 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,384 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,216 votes
7
— Good
81%
Oppenheimer
21,133 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,654 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,460 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,183 votes
7
— Good
77%
Life of Pi
17,557 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,258 votes
7
— Good
73%
Madagascar
16,957 votes
7
— Good
58%
Twilight
16,111 votes
7
— Good
70%
Mr. & Mrs. Smith
15,989 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,695 votes
7
— Good
68%
Men in Black II
15,358 votes
7
— Good
66%
Cars 2
15,293 votes
7
— Good
66%
Allegiant
14,922 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,798 votes
7
— Good
65%
Shrek the Third
13,391 votes
7
— Good
73%
The Simpsons Movie
13,391 votes
7
— Good
67%
The Witch
13,315 votes
7
— Good
68%
The Shallows
12,971 votes
7
— Good
75%
Love Actually
12,819 votes
7
— Good
65%
Jurassic Park III
12,110 votes
7
— Good
77%
The Fault in Our Stars
12,056 votes
7
— Good
69%
Ice Age: Collision Course
11,349 votes
7
— Good
69%
Friends with Benefits
10,992 votes
7
— Good
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,439 votes
7
— Good
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,252 votes
7
— Good
60%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1
9,717 votes
7
— Good
71%
The Mist
9,318 votes
7
— Good
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,721 votes
7
— Good
75%
Matilda
7,799 votes
7
— Good
69%
Spectral
7,511 votes
7
— Good
68%
13 Going on 30
5,854 votes
7
— Good
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,604 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup