trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gerson
12
followers
Brazil
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
98
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,265 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,024 votes
8
— Great
86%
Inception
71,427 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,233 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,788 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,778 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,368 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,085 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,490 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,382 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,576 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,447 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,441 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,601 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,562 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,686 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,196 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,425 votes
8
— Great
75%
Sing
25,370 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,704 votes
8
— Great
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,609 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,068 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,445 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,404 votes
8
— Great
77%
Sully
20,359 votes
8
— Great
76%
The Big Short
19,985 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,859 votes
8
— Great
69%
Elysium
19,488 votes
8
— Great
74%
Independence Day
19,434 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,400 votes
8
— Great
70%
Barbie
18,976 votes
8
— Great
82%
Snatch
17,924 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,443 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,714 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,155 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,663 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,558 votes
8
— Great
70%
The Da Vinci Code
15,068 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,013 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,891 votes
8
— Great
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,773 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,497 votes
8
— Great
68%
Night at the Museum
13,504 votes
8
— Great
74%
The Devil Wears Prada
13,168 votes
8
— Great
76%
The Terminal
12,611 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,772 votes
8
— Great
67%
Shrek Forever After
10,371 votes
8
— Great
78%
Little Miss Sunshine
10,105 votes
8
— Great
76%
The Others
9,416 votes
8
— Great
68%
Lights Out
9,259 votes
8
— Great
75%
Poor Things
8,527 votes
8
— Great
68%
Signs
8,433 votes
8
— Great
75%
Les Misérables
8,390 votes
8
— Great
73%
Killers of the Flower Moon
8,150 votes
8
— Great
69%
Black Mirror: Bandersnatch
7,733 votes
8
— Great
68%
Robots
6,823 votes
8
— Great
64%
The League of Extraordinary Gentlemen
6,528 votes
8
— Great
73%
Brother Bear
6,132 votes
8
— Great
81%
CODA
5,559 votes
8
— Great
73%
Marley & Me
5,538 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup