trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Gerson
12
followers
Brazil
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
76
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,379 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,637 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,175 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,455 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,626 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,697 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,088 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,819 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,100 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,838 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,168 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,669 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,940 votes
9
— Superb
81%
1917
24,757 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,720 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
24,530 votes
9
— Superb
83%
Hidden Figures
23,158 votes
9
— Superb
69%
Life
21,868 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,492 votes
9
— Superb
68%
Annihilation
21,032 votes
9
— Superb
68%
Inferno
19,755 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,686 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
18,758 votes
9
— Superb
69%
The Girl on the Train
16,878 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,075 votes
9
— Superb
78%
Me Before You
16,009 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,868 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,397 votes
9
— Superb
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,482 votes
9
— Superb
73%
Lady Bird
12,679 votes
9
— Superb
75%
Mean Girls
12,528 votes
9
— Superb
74%
Manchester by the Sea
11,544 votes
9
— Superb
71%
Everest
10,075 votes
9
— Superb
71%
Money Monster
9,555 votes
9
— Superb
76%
The Impossible
7,980 votes
9
— Superb
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,695 votes
9
— Superb
69%
Hush
6,758 votes
9
— Superb
73%
The Danish Girl
6,414 votes
9
— Superb
80%
The Invisible Guest
6,123 votes
9
— Superb
67%
Jackie
4,571 votes
9
— Superb
68%
Suspiria
3,549 votes
9
— Superb
76%
The Fundamentals of Caring
3,452 votes
9
— Superb
69%
The Zone of Interest
3,344 votes
9
— Superb
68%
Elle
2,971 votes
9
— Superb
75%
Aftersun
2,616 votes
9
— Superb
76%
The Worst Person in the World
2,414 votes
9
— Superb
68%
The Kids Are All Right
2,086 votes
9
— Superb
74%
A Single Man
2,035 votes
9
— Superb
74%
Drive My Car
2,009 votes
9
— Superb
71%
Suffragette
1,823 votes
9
— Superb
77%
Bacurau
1,786 votes
9
— Superb
70%
Disobedience
1,762 votes
9
— Superb
74%
I Lost My Body
1,666 votes
9
— Superb
75%
Lava
1,554 votes
9
— Superb
78%
Perfect Days
1,487 votes
9
— Superb
66%
45 Years
1,114 votes
9
— Superb
84%
Hannah Gadsby: Nanette
1,019 votes
9
— Superb
66%
Celeste & Jesse Forever
943 votes
9
— Superb
73%
A Fantastic Woman
908 votes
9
— Superb
78%
Monster
845 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup