trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jeff Tiemann
0
followers
Saint Charles, Missouri
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
27
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,338 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,213 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,391 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,555 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,190 votes
2
— Terrible
82%
Deadpool
108,259 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,627 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,482 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
48,946 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,847 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,511 votes
6
— Fair
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,430 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,344 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,885 votes
9
— Superb
77%
A Leaf of Faith
36 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La La Land
24,659 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,637 votes
7
— Good
76%
Moneyball
10,378 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Big Sick
8,427 votes
9
— Superb
75%
Superbad
14,691 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
21,589 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Eighth Grade
3,538 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,641 votes
2
— Terrible
71%
A Simple Favor
9,450 votes
8
— Great
71%
Punch-Drunk Love
3,210 votes
9
— Superb
70%
Sorry to Bother You
4,757 votes
8
— Great
68%
The House That Jack Built
3,900 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup