trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Theo Clarke
VIP
3
0
followers
Ipswich, England
66
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
84
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Fringe
23,421 votes
8
— Great
84%
Marvel's Daredevil
22,680 votes
8
— Great
82%
The Simpsons
22,725 votes
8
— Great
81%
Prison Break
22,798 votes
8
— Great
87%
Doctor Who
18,698 votes
8
— Great
84%
The Queen's Gambit
18,114 votes
8
— Great
80%
Lucifer
16,935 votes
8
— Great
86%
Peaky Blinders
16,289 votes
8
— Great
88%
Battlestar Galactica
14,141 votes
8
— Great
77%
Marvel's Jessica Jones
14,896 votes
8
— Great
78%
The Umbrella Academy
13,681 votes
8
— Great
81%
The Mentalist
12,341 votes
8
— Great
85%
Buffy the Vampire Slayer
9,118 votes
8
— Great
74%
Star Trek: Discovery
8,550 votes
8
— Great
85%
Twin Peaks
7,698 votes
8
— Great
85%
The Newsroom
7,477 votes
8
— Great
84%
Stargate Atlantis
6,530 votes
8
— Great
75%
Blindspot
6,762 votes
8
— Great
81%
Eureka
6,243 votes
8
— Great
78%
Bodyguard
5,770 votes
8
— Great
79%
Only Murders in the Building
5,371 votes
8
— Great
78%
Charmed
4,753 votes
8
— Great
80%
The Night Manager
4,682 votes
8
— Great
83%
Star Trek: Deep Space Nine
4,583 votes
8
— Great
78%
Nikita
4,325 votes
8
— Great
79%
Dollhouse
4,139 votes
8
— Great
81%
Leverage
3,893 votes
8
— Great
77%
CSI: Crime Scene Investigation
3,689 votes
8
— Great
76%
Gen V
3,613 votes
8
— Great
71%
Quantico
3,747 votes
8
— Great
73%
Ahsoka
3,620 votes
8
— Great
74%
Timeless
3,273 votes
8
— Great
76%
The Night Agent
3,086 votes
8
— Great
75%
Wilfred
2,684 votes
8
— Great
79%
Rizzoli & Isles
2,298 votes
8
— Great
78%
MacGyver
1,880 votes
8
— Great
75%
The Musketeers
1,584 votes
8
— Great
71%
Unforgettable
1,485 votes
8
— Great
77%
The Diplomat
1,419 votes
8
— Great
73%
The Recruit
1,356 votes
8
— Great
82%
Tom and Jerry
1,240 votes
8
— Great
76%
Virgin River
1,217 votes
8
— Great
72%
Ally McBeal
1,128 votes
8
— Great
65%
The Irregulars
960 votes
8
— Great
81%
The Great British Bake Off
854 votes
8
— Great
73%
Spin City
856 votes
8
— Great
76%
The Dresden Files
820 votes
8
— Great
72%
JAG
814 votes
8
— Great
75%
Tru Calling
783 votes
8
— Great
76%
Strike
767 votes
8
— Great
78%
Midsomer Murders
707 votes
8
— Great
83%
Mystery Science Theater 3000
577 votes
8
— Great
81%
Ashes to Ashes
566 votes
8
— Great
78%
Vera
505 votes
8
— Great
67%
L.A.'s Finest
466 votes
8
— Great
75%
Forged in Fire
431 votes
8
— Great
76%
Wanted
310 votes
8
— Great
71%
Shark
315 votes
8
— Great
74%
Not Going Out
297 votes
8
— Great
71%
Vienna Blood
279 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup