trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ben
VIP
10
4
followers
Germany
29
Ben
is watching
My Daughter Left the Nest and Returned an S-Rank Adventurer
1x02
"Belgrieve the Red Ogre"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
223
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
90%
Frieren: Beyond Journey's End
985 votes
9
— Superb
90%
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
8,323 votes
9
— Superb
89%
Hunter x Hunter
4,697 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Gravity Falls
7,924 votes
9
— Superb
88%
Cowboy Bebop
6,747 votes
9
— Superb
88%
Steins;Gate
4,146 votes
9
— Superb
88%
Rick and Morty
29,317 votes
8
— Great
87%
Attack on Titan
14,197 votes
8
— Great
87%
Death Note
15,713 votes
9
— Superb
86%
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
3,661 votes
8
— Great
86%
The IT Crowd
13,066 votes
6
— Fair
86%
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
5,399 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Your lie in April
2,121 votes
9
— Superb
85%
Mob Psycho 100
2,846 votes
9
— Superb
85%
One-Punch Man
8,082 votes
9
— Superb
85%
Last Week Tonight with John Oliver
5,998 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Samurai Champloo
2,751 votes
8
— Great
84%
Heaven Official's Blessing
267 votes
8
— Great
84%
Violet Evergarden
2,116 votes
8
— Great
84%
Solo Leveling
1,068 votes
8
— Great
84%
Kaguya-sama: Love is War
1,321 votes
9
— Superb
84%
SPY x FAMILY
2,287 votes
8
— Great
84%
Hannibal
15,051 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Dexter
38,951 votes
9
— Superb
84%
The Apothecary Diaries
430 votes
9
— Superb
84%
M*A*S*H
2,402 votes
9
— Superb
84%
ERASED
3,781 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Person of Interest
16,103 votes
8
— Great
84%
Scrubs
13,346 votes
10
— Totally Ninja!
84%
JoJo's Bizarre Adventure
1,958 votes
8
— Great
84%
Suits
24,193 votes
8
— Great
83%
Ranking of Kings
798 votes
8
— Great
83%
Banana Fish
682 votes
8
— Great
83%
Clannad
1,074 votes
8
— Great
83%
Fruits Basket
635 votes
9
— Superb
83%
The Disastrous Life of Saiki K.
857 votes
8
— Great
83%
Monogatari
805 votes
9
— Superb
83%
My Hero Academia
4,954 votes
8
— Great
83%
ODDTAXI
539 votes
9
— Superb
83%
Puella Magi Madoka Magica
1,536 votes
8
— Great
83%
Fullmetal Alchemist
3,843 votes
8
— Great
82%
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation
1,376 votes
8
— Great
82%
That Time I Got Reincarnated as a Slime
1,490 votes
9
— Superb
82%
Chainsaw Man
2,486 votes
8
— Great
82%
Love, Death & Robots
9,719 votes
8
— Great
82%
Anohana: The Flower We Saw That Day
1,613 votes
8
— Great
82%
Columbo
1,360 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Trigun
1,613 votes
8
— Great
82%
24
11,217 votes
8
— Great
81%
Ascendance of a Bookworm
362 votes
8
— Great
81%
Food Wars! Shokugeki no Soma
1,479 votes
8
— Great
81%
Dr. Stone
2,034 votes
9
— Superb
81%
Parasyte -the maxim-
2,913 votes
8
— Great
81%
Ouran High School Host Club
1,104 votes
8
— Great
81%
The Eminence in Shadow
583 votes
9
— Superb
80%
Castlevania
5,101 votes
8
— Great
80%
Dead Like Me
2,681 votes
7
— Good
80%
Assassination Classroom
2,136 votes
9
— Superb
80%
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai
1,066 votes
9
— Superb
80%
NCIS
7,712 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup