Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Rachel
39
Followers
19
Following
England
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
72
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,246 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,267 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,787 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,253 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,825 votes
9
— Superb
85%
Parasite
35,309 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,837 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,943 votes
9
— Superb
82%
Guardians of the Galaxy
98,711 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
112,528 votes
9
— Superb
82%
Up
39,821 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,438 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
24,330 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,851 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
13,125 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,346 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,063 votes
9
— Superb
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,906 votes
9
— Superb
78%
Gone with the Wind
4,404 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,880 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,415 votes
9
— Superb
77%
Wreck-It Ralph
28,996 votes
9
— Superb
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,843 votes
9
— Superb
77%
Hero
3,416 votes
9
— Superb
76%
Interview with the Vampire
9,769 votes
9
— Superb
76%
Brokeback Mountain
7,316 votes
9
— Superb
76%
Apocalypto
7,586 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
47,303 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
19,325 votes
9
— Superb
75%
Fearless
1,710 votes
9
— Superb
75%
Finding Dory
30,797 votes
9
— Superb
75%
Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side
1,031 votes
9
— Superb
75%
Gravity
30,287 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
20,033 votes
9
— Superb
74%
The Land Before Time
3,943 votes
9
— Superb
74%
Shooter
9,903 votes
9
— Superb
74%
The Woman King
4,252 votes
9
— Superb
74%
Carrie
5,160 votes
9
— Superb
73%
Carol
4,997 votes
9
— Superb
73%
The Mummy
16,745 votes
9
— Superb
73%
Moonlight
14,457 votes
9
— Superb
73%
Family Guy Presents: It's a Trap!
1,093 votes
9
— Superb
73%
Maleficent
21,471 votes
9
— Superb
73%
Bad Boys
12,681 votes
9
— Superb
72%
Hard Candy
4,170 votes
9
— Superb
72%
Armageddon
13,450 votes
9
— Superb
72%
Chronicle
9,239 votes
9
— Superb
71%
Holes
2,802 votes
9
— Superb
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,239 votes
9
— Superb
71%
Let Me In
3,481 votes
9
— Superb
70%
Jarhead
4,404 votes
9
— Superb
70%
The Heat
8,803 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,430 votes
9
— Superb
69%
Cloverfield
12,573 votes
9
— Superb
68%
The Grey
6,212 votes
9
— Superb
68%
Kick-Ass 2
13,068 votes
9
— Superb
68%
Along Came a Spider
2,901 votes
9
— Superb
67%
Lucy
29,623 votes
9
— Superb
67%
I Care a Lot
5,744 votes
9
— Superb
67%
Scream 2
6,698 votes
9
— Superb
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch