trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tiff
VIP
5
50
followers
Toulouse, Occitanie
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
273
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
81%
Finding Nemo
39,482 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,602 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,079 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,353 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,813 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,707 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,571 votes
7
— Good
73%
Cars
26,764 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,577 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,541 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,314 votes
7
— Good
71%
The Boss Baby
25,223 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,199 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,414 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,165 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,448 votes
7
— Good
79%
Her
23,192 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
22,966 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,713 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,236 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,504 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,284 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,246 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,729 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
19,707 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
19,520 votes
7
— Good
69%
Barbie
19,313 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,397 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,293 votes
7
— Good
74%
Bullet Train
18,242 votes
7
— Good
72%
Bad Moms
18,145 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,263 votes
7
— Good
74%
Top Gun
17,109 votes
7
— Good
73%
Madagascar
16,988 votes
7
— Good
62%
2012
16,922 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,763 votes
7
— Good
67%
The Hangover Part II
16,253 votes
7
— Good
58%
Twilight
16,147 votes
7
— Good
73%
A Bug's Life
15,968 votes
7
— Good
66%
Insurgent
15,861 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,727 votes
7
— Good
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,629 votes
7
— Good
63%
Ad Astra
15,600 votes
7
— Good
55%
Fifty Shades of Grey
15,056 votes
7
— Good
66%
Allegiant
14,939 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,761 votes
7
— Good
78%
Slumdog Millionaire
14,547 votes
7
— Good
70%
Zombieland: Double Tap
14,258 votes
7
— Good
76%
The Irishman
13,512 votes
7
— Good
67%
Red Notice
13,398 votes
7
— Good
74%
The Devil Wears Prada
13,279 votes
7
— Good
64%
Fifty Shades Darker
13,214 votes
7
— Good
66%
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
13,168 votes
7
— Good
60%
Jupiter Ascending
13,146 votes
7
— Good
73%
Prey
12,710 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,573 votes
7
— Good
65%
Gemini Man
12,207 votes
7
— Good
70%
The Adam Project
11,791 votes
7
— Good
70%
Enola Holmes
11,681 votes
7
— Good
65%
Mulan
11,336 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup