trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Tiff
VIP
5
50
followers
Toulouse, Occitanie
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
689
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
78%
Avatar
60,164 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,136 votes
8
— Great
79%
Moana
49,038 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,882 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,916 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,271 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,738 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,252 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,529 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,702 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,538 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,176 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,008 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,781 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,476 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,661 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,853 votes
8
— Great
79%
Dune
36,685 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,129 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,009 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,174 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,223 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,943 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,224 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,291 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,391 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,808 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,836 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,869 votes
7
— Good
77%
Home Alone
30,751 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,863 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,039 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,772 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,537 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Beauty and the Beast
28,564 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,620 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,147 votes
6
— Fair
78%
Tangled
26,207 votes
8
— Great
73%
Cars
26,803 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,238 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
25,165 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,572 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,351 votes
7
— Good
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,378 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,588 votes
7
— Good
77%
La La Land
24,847 votes
6
— Fair
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,061 votes
6
— Fair
71%
The Boss Baby
25,245 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,191 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,791 votes
8
— Great
74%
Brave
24,126 votes
8
— Great
79%
Her
23,229 votes
7
— Good
80%
Aladdin
23,025 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,443 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,500 votes
7
— Good
69%
Divergent
24,056 votes
8
— Great
71%
Central Intelligence
22,980 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,741 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,320 votes
7
— Good
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,507 votes
8
— Great
1
2
3
10
11
12
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup