trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nickie Richard Thrane
2
followers
Frederikshavn
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
258
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
86%
The Empire Strikes Back
36,988 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,475 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,851 votes
8
— Great
84%
Coco
31,622 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,249 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,834 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,824 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,572 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,486 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,669 votes
8
— Great
80%
KONOSUBA – God's blessing on this wonderful world! Legend of Crimson
704 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,637 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,305 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,294 votes
8
— Great
79%
Dune
36,501 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,215 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,216 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,107 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,087 votes
8
— Great
79%
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts
3,684 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,451 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,876 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,002 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,627 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,608 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,039 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,018 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,381 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,656 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,022 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,687 votes
8
— Great
76%
The NeverEnding Story
7,178 votes
8
— Great
76%
Rise of the Guardians
10,182 votes
8
— Great
76%
The Others
9,483 votes
8
— Great
76%
Cruella
14,240 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,379 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,327 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,708 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,776 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,472 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,402 votes
8
— Great
75%
Jumanji
17,128 votes
8
— Great
75%
Bungo Stray Dogs: Dead Apple
245 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,558 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,462 votes
8
— Great
75%
Encanto
14,325 votes
8
— Great
75%
Die Hard 2
12,866 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,097 votes
8
— Great
75%
Scream
11,505 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,439 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,051 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,506 votes
8
— Great
74%
The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky
584 votes
8
— Great
74%
The Conjuring 2
16,317 votes
8
— Great
74%
Constantine
15,464 votes
8
— Great
74%
Kung Fu Panda 2
12,850 votes
8
— Great
74%
The Princess and the Frog
9,329 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,535 votes
8
— Great
74%
The Foreigner
9,969 votes
8
— Great
74%
Fast Five
15,049 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup