trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nickie Richard Thrane
2
followers
Frederikshavn
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
77
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Your lie in April
2,131 votes
8
— Great
81%
Sound! Euphonium
270 votes
8
— Great
81%
Food Wars! Shokugeki no Soma
1,487 votes
8
— Great
80%
Overlord
1,610 votes
8
— Great
80%
KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World!
1,671 votes
8
— Great
79%
Merlin
6,118 votes
8
— Great
79%
Bungo Stray Dogs
850 votes
8
— Great
79%
Legion
6,968 votes
8
— Great
78%
GATE
795 votes
8
— Great
78%
Snow White with the Red Hair
371 votes
8
— Great
77%
Macross Frontier
145 votes
8
— Great
77%
Tanaka-kun Is Always Listless
204 votes
8
— Great
77%
The Sinner
4,854 votes
8
— Great
76%
Is it Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?
1,304 votes
8
— Great
76%
Macross Plus
110 votes
8
— Great
76%
A Series of Unfortunate Events
5,052 votes
8
— Great
75%
The Alienist
2,718 votes
8
— Great
75%
Lost in Space
6,902 votes
8
— Great
75%
Sailor Moon Crystal
384 votes
8
— Great
75%
Ajin
905 votes
8
— Great
75%
New Game!
247 votes
8
— Great
75%
She and Her Cat -Everything Flows-
244 votes
8
— Great
75%
Charlotte
1,047 votes
8
— Great
75%
Nisekoi
523 votes
8
— Great
75%
Sweetness & Lightning
201 votes
8
— Great
74%
Another
2,144 votes
8
— Great
74%
Gangsta.
507 votes
8
— Great
74%
Alderamin on the Sky
235 votes
8
— Great
73%
Yamada-kun and the Seven Witches
392 votes
8
— Great
72%
Frequency
1,094 votes
8
— Great
72%
Blood Blockade Battlefront
481 votes
8
— Great
72%
Chivalry of a Failed Knight
484 votes
8
— Great
72%
Kabaneri of the Iron Fortress
940 votes
8
— Great
72%
Macross Zero
101 votes
8
— Great
72%
Cross Ange: Rondo of Angel and Dragon
171 votes
8
— Great
72%
Aldnoah.Zero
518 votes
8
— Great
72%
Flying Witch
205 votes
8
— Great
71%
Days
106 votes
8
— Great
71%
The Morose Mononokean
92 votes
8
— Great
71%
Haven't You Heard? I'm Sakamoto
443 votes
8
— Great
71%
SHIMONETA: A Boring World Where the Concept of 'Dirty Jokes' Doesn’t Exist
476 votes
8
— Great
71%
Himouto! Umaru-chan
353 votes
8
— Great
71%
K
495 votes
8
— Great
71%
Vampire Knight
557 votes
8
— Great
71%
Kiznaiver
381 votes
8
— Great
70%
This Art Club Has a Problem!
102 votes
8
— Great
70%
Is the Order a Rabbit?
94 votes
8
— Great
70%
Gatchaman Crowds
130 votes
8
— Great
70%
Dimension W
297 votes
8
— Great
70%
God Eater
474 votes
8
— Great
70%
The Perfect Insider
154 votes
8
— Great
70%
Knightfall
1,146 votes
8
— Great
70%
Marvel's The Defenders
7,150 votes
8
— Great
70%
Garo: The Animation
82 votes
8
— Great
69%
Kuromukuro
204 votes
8
— Great
69%
Amanchu!
70 votes
8
— Great
69%
Love Live! Sunshine!!
88 votes
8
— Great
69%
Tales of Zestiria the X
232 votes
8
— Great
68%
Muv-Luv Alternative: Total Eclipse
95 votes
8
— Great
68%
Rainbow Days
85 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup