trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nickie Richard Thrane
2
followers
Frederikshavn
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
539
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,928 votes
10
— Totally Ninja!
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,914 votes
10
— Totally Ninja!
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,056 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,751 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,743 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,797 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,002 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
14,956 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,933 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,974 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,460 votes
8
— Great
85%
A Silent Voice: The Movie
5,103 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,329 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,352 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,839 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,112 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,648 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,834 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,613 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,236 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,250 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,249 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,634 votes
9
— Superb
82%
Wolf Children
2,786 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,134 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,824 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,174 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,689 votes
9
— Superb
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,345 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,817 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,381 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,087 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,685 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,894 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,161 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,568 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,725 votes
9
— Superb
81%
Castle in the Sky
6,050 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,091 votes
9
— Superb
80%
Free!: Take Your Marks
37 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
22,983 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,921 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,173 votes
6
— Fair
80%
The Terminator
22,837 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,479 votes
8
— Great
80%
Logan
60,704 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Knives Out
32,661 votes
8
— Great
80%
Soul
17,689 votes
9
— Superb
80%
KONOSUBA – God's blessing on this wonderful world! Legend of Crimson
703 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,613 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,631 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,965 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,281 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,289 votes
8
— Great
79%
Dune
36,483 votes
8
— Great
79%
Garo: Divine Flame
19 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
17,880 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,197 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,211 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,101 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup