trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
tree
5
followers
Prague, Czech Republic
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
102
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
Fight Club
49,260 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,281 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,055 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,800 votes
9
— Superb
84%
Senna
2,751 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,370 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,753 votes
9
— Superb
82%
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz
1,192 votes
9
— Superb
82%
The Lives of Others
5,098 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,431 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,771 votes
9
— Superb
81%
Mary and Max
3,545 votes
9
— Superb
81%
Caught in the Net
146 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,471 votes
9
— Superb
80%
Final Cut: Ladies and Gentlemen
78 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,602 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,107 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,750 votes
9
— Superb
79%
Sing
174 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,635 votes
9
— Superb
79%
Terra
112 votes
9
— Superb
79%
Her
23,058 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,594 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,085 votes
9
— Superb
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,594 votes
9
— Superb
78%
Exit Through the Gift Shop
1,988 votes
9
— Superb
78%
Misery
5,990 votes
9
— Superb
78%
Moonrise Kingdom
8,580 votes
9
— Superb
78%
Underground
675 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,529 votes
9
— Superb
77%
Indie Game: The Movie
1,710 votes
9
— Superb
77%
Solaris
1,705 votes
9
— Superb
77%
Cries from Syria
36 votes
9
— Superb
77%
What We Do in the Shadows
10,216 votes
9
— Superb
77%
Day & Night
1,353 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,588 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,526 votes
9
— Superb
77%
Man on Wire
1,374 votes
9
— Superb
76%
Restrepo
962 votes
9
— Superb
76%
Loners
72 votes
9
— Superb
76%
The Equalizer
21,177 votes
9
— Superb
76%
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest
2,584 votes
9
— Superb
75%
4 Months, 3 Weeks and 2 Days
870 votes
9
— Superb
75%
Predestination
14,162 votes
9
— Superb
75%
Liza, the Fox-Fairy
267 votes
9
— Superb
75%
Sympathy for Mr. Vengeance
1,930 votes
9
— Superb
75%
Jackie Brown
8,066 votes
9
— Superb
75%
The Baader Meinhof Complex
752 votes
9
— Superb
75%
Sintel
354 votes
9
— Superb
75%
We Need to Talk About Kevin
4,361 votes
9
— Superb
75%
Run Lola Run
3,763 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,703 votes
9
— Superb
75%
Why?
12 votes
9
— Superb
74%
Truth and Justice
89 votes
9
— Superb
74%
A Town Called Panic
239 votes
9
— Superb
74%
Head Over Heels
82 votes
9
— Superb
74%
Metro Manila
287 votes
9
— Superb
74%
Carriage to Vienna
27 votes
9
— Superb
74%
Mysterious Skin
1,420 votes
9
— Superb
74%
The City of Lost Children
1,344 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup