Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Trent
0
Followers
0
Following
Wilmington, MA
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
24
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
The Empire Strikes Back
37,760 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
27,050 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
42,753 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Return of the Jedi
33,925 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,725 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,845 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
37,406 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
33,484 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,712 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Apollo 13
10,061 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rocky
12,228 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
5,116 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,861 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
14,496 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Fugitive
7,396 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,109 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,890 votes
10
— Totally Ninja!
76%
This Is Spinal Tap
3,013 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Scream
11,861 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Star Trek VI: The Undiscovered Country
3,628 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Dumb and Dumber
10,766 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The 40 Year Old Virgin
11,700 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,171 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,419 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch