Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Trent
0
Followers
0
Following
Wilmington, MA
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
32
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
Iron Man
55,349 votes
8
— Great
77%
Home Alone
31,270 votes
8
— Great
80%
The Terminator
23,495 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,818 votes
8
— Great
75%
Creed
16,608 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,448 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,655 votes
8
— Great
78%
Predator
14,305 votes
8
— Great
80%
The Goonies
13,020 votes
8
— Great
75%
The Karate Kid
9,123 votes
8
— Great
75%
Spaceballs
7,544 votes
8
— Great
72%
Happy Gilmore
6,647 votes
8
— Great
76%
Galaxy Quest
5,972 votes
8
— Great
74%
Superman
6,062 votes
8
— Great
77%
When Harry Met Sally...
5,366 votes
8
— Great
73%
From Russia with Love
5,369 votes
8
— Great
69%
Air Force One
5,380 votes
8
— Great
72%
Rocky Balboa
5,246 votes
8
— Great
72%
Team America: World Police
4,370 votes
8
— Great
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
4,095 votes
8
— Great
71%
Jay and Silent Bob Strike Back
3,449 votes
8
— Great
73%
Clerks II
3,249 votes
8
— Great
72%
Chasing Amy
2,850 votes
8
— Great
73%
Tommy Boy
2,230 votes
8
— Great
70%
The Mighty Ducks
2,264 votes
8
— Great
75%
Major League
1,913 votes
8
— Great
73%
American Graffiti
1,894 votes
8
— Great
70%
Beavis and Butt-Head Do America
1,456 votes
8
— Great
76%
Miracle
1,269 votes
8
— Great
70%
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage
422 votes
8
— Great
73%
Gimme Shelter
292 votes
8
— Great
77%
Carrie Fisher: Wishful Drinking
134 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch