trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Trouds
0
followers
Paris, Île-de-France
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
64
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,729 votes
8
— Great
81%
Joker
47,030 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,683 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,689 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,192 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,172 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,110 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,463 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,863 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,829 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,820 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,536 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,668 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,395 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,377 votes
8
— Great
81%
1917
24,876 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,847 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,989 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,817 votes
8
— Great
75%
The Social Network
21,741 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,599 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,416 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,354 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,305 votes
8
— Great
77%
Taken
18,653 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,546 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,134 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,295 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,563 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,120 votes
8
— Great
68%
The Day After Tomorrow
14,814 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,664 votes
8
— Great
81%
Heat
13,538 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,531 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,864 votes
8
— Great
79%
The Game
11,140 votes
8
— Great
74%
Pretty Woman
9,998 votes
8
— Great
61%
Old
9,011 votes
8
— Great
64%
Don Jon
7,739 votes
8
— Great
73%
Point Break
5,656 votes
8
— Great
65%
The Village
5,307 votes
8
— Great
79%
Memories of Murder
5,079 votes
8
— Great
84%
Cinema Paradiso
3,793 votes
8
— Great
79%
The Elephant Man
3,366 votes
8
— Great
74%
The Wailing
3,296 votes
8
— Great
74%
Funny Games
1,917 votes
8
— Great
73%
The Piano
1,422 votes
8
— Great
74%
The City of Lost Children
1,357 votes
8
— Great
77%
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
1,340 votes
8
— Great
70%
Caché
1,251 votes
8
— Great
60%
Bad Luck Banging or Loony Porn
352 votes
8
— Great
79%
Rocco and His Brothers
290 votes
8
— Great
74%
Lost Illusions
268 votes
8
— Great
67%
Theorem
225 votes
8
— Great
66%
The Innocent
207 votes
8
— Great
72%
Full Time
198 votes
8
— Great
67%
Slalom
102 votes
8
— Great
72%
Scent of a Woman
85 votes
8
— Great
69%
Loulou
76 votes
8
— Great
72%
Adolescents
56 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup