trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TRU CAT SHAPURR
5
followers
EVEN IF YOU SEE ME I’M NOT REALLY THERE
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
992
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
15
16
17
82%
Deadpool
108,316 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,237 votes
5
— Meh
86%
Inception
71,479 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,546 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,387 votes
6
— Fair
81%
Iron Man
53,772 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,550 votes
6
— Fair
84%
Django Unchained
44,426 votes
6
— Fair
77%
Get Out
40,925 votes
4
— Poor
79%
Deadpool 2
40,375 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,669 votes
6
— Fair
77%
The Revenant
33,795 votes
6
— Fair
82%
Jurassic Park
32,479 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,455 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,513 votes
5
— Meh
74%
It
29,036 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,570 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,162 votes
7
— Good
73%
Cars
26,634 votes
2
— Terrible
82%
Top Gun: Maverick
24,847 votes
2
— Terrible
77%
Zombieland
25,422 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,840 votes
3
— Bad
74%
I Am Legend
24,854 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Boss Baby
25,181 votes
6
— Fair
70%
Prometheus
24,309 votes
5
— Meh
74%
War for the Planet of the Apes
23,606 votes
3
— Bad
74%
The Hitman's Bodyguard
23,508 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Mummy
25,231 votes
3
— Bad
85%
GoodFellas
20,429 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,178 votes
9
— Superb
69%
Life
21,833 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,871 votes
3
— Bad
77%
Limitless
20,178 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,566 votes
7
— Good
77%
District 9
19,798 votes
2
— Terrible
70%
Despicable Me 3
20,214 votes
6
— Fair
76%
The Conjuring
18,847 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,529 votes
5
— Meh
76%
American Psycho
18,390 votes
9
— Superb
69%
Murder on the Orient Express
18,855 votes
5
— Meh
66%
Transformers: The Last Knight
19,073 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
The Lego Batman Movie
17,619 votes
7
— Good
70%
Glass
17,867 votes
9
— Superb
72%
Game Night
17,273 votes
7
— Good
72%
Don't Breathe
17,134 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
16,542 votes
6
— Fair
74%
The Conjuring 2
16,279 votes
8
— Great
73%
American Made
15,841 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,112 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,632 votes
3
— Bad
75%
Upgrade
15,178 votes
5
— Meh
78%
Train to Busan
14,817 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Great Gatsby
15,300 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,570 votes
8
— Great
71%
Why Him?
15,238 votes
4
— Poor
77%
Wind River
14,644 votes
6
— Fair
69%
It Chapter Two
15,424 votes
6
— Fair
75%
Hell or High Water
14,345 votes
5
— Meh
78%
Jaws
13,947 votes
5
— Meh
75%
Saw
14,215 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
15
16
17
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup