Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Ultrajante
8
Followers
2
Following
Rio de Janeiro
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
87
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
73,908 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,248 votes
8
— Great
81%
Joker
48,813 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,269 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,066 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,103 votes
8
— Great
82%
Up
39,855 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,808 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,118 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,086 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,893 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
33,040 votes
8
— Great
78%
Titanic
31,724 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,664 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
31,449 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,339 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,806 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,265 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,819 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,633 votes
8
— Great
79%
Her
23,809 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,252 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,919 votes
8
— Great
76%
Limitless
20,663 votes
8
— Great
77%
Drive
20,200 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
20,105 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
20,023 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
16,082 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,831 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,642 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,859 votes
8
— Great
74%
The Devil Wears Prada
13,692 votes
8
— Great
73%
Lady Bird
12,998 votes
8
— Great
76%
Raya and the Last Dragon
12,519 votes
8
— Great
77%
The Fault in Our Stars
12,258 votes
8
— Great
78%
The Notebook
12,222 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,818 votes
8
— Great
77%
Luca
11,771 votes
8
— Great
69%
Friends with Benefits
11,193 votes
8
— Great
79%
Apollo 13
10,073 votes
8
— Great
70%
Bridesmaids
8,997 votes
8
— Great
83%
Klaus
7,826 votes
8
— Great
74%
The Banshees of Inisherin
7,298 votes
8
— Great
68%
Robots
7,011 votes
8
— Great
79%
A Few Good Men
6,872 votes
8
— Great
73%
The Danish Girl
6,478 votes
8
— Great
81%
Before Sunrise
6,280 votes
8
— Great
69%
Triangle of Sadness
6,149 votes
8
— Great
69%
Monster House
5,815 votes
8
— Great
65%
Jobs
5,704 votes
8
— Great
75%
Changeling
5,033 votes
8
— Great
73%
Carol
5,002 votes
8
— Great
75%
The Social Dilemma
4,661 votes
8
— Great
69%
Licorice Pizza
4,521 votes
8
— Great
72%
The Vow
4,357 votes
8
— Great
75%
Thank You for Smoking
4,315 votes
8
— Great
72%
The Time Traveler's Wife
4,315 votes
8
— Great
70%
Blue Jasmine
4,299 votes
8
— Great
75%
Still Alice
4,196 votes
8
— Great
77%
The Name of the Rose
3,708 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch