trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
mookie
31
followers
darkened theatre
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
158
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
84%
Return of the Jedi
33,141 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,240 votes
7
— Good
82%
Rear Window
7,431 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,182 votes
7
— Good
81%
1917
24,696 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,739 votes
7
— Good
79%
The Greatest Showman
17,829 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,812 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,377 votes
7
— Good
78%
Justice League Dark: Apokolips War
2,417 votes
7
— Good
78%
Out
401 votes
7
— Good
78%
Predator
13,826 votes
7
— Good
78%
Lethal Weapon
9,377 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,273 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,291 votes
7
— Good
77%
The Abyss
6,187 votes
7
— Good
77%
WarGames
4,846 votes
7
— Good
76%
Battlestar Galactica: Razor
1,337 votes
7
— Good
76%
The Raid
7,306 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,909 votes
7
— Good
76%
Justice League: Doom
2,216 votes
7
— Good
75%
Lethal Weapon 2
6,687 votes
7
— Good
75%
Finding Dory
30,347 votes
7
— Good
75%
Molly's Game
9,812 votes
7
— Good
75%
Psych: The Movie
1,361 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,211 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,413 votes
7
— Good
75%
Sing
25,378 votes
7
— Good
75%
APEX: The Story of the Hypercar
162 votes
7
— Good
74%
Batman
12,098 votes
7
— Good
74%
Batman: Assault on Arkham
2,917 votes
7
— Good
74%
Kung Fu Panda 3
15,075 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,452 votes
7
— Good
74%
Meet Joe Black
5,841 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,509 votes
7
— Good
74%
Pitch Black
8,127 votes
7
— Good
74%
Coherence
6,925 votes
7
— Good
74%
RED
13,528 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,546 votes
7
— Good
74%
Batman Unmasked: The Psychology of 'The Dark Knight'
67 votes
7
— Good
74%
Fast Five
14,991 votes
7
— Good
73%
Greyhound
8,482 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
15,634 votes
7
— Good
73%
Jerry & Marge Go Large
2,017 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,117 votes
7
— Good
73%
American Made
15,842 votes
7
— Good
73%
Spies in Disguise
5,314 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,207 votes
7
— Good
73%
Jimi Hendrix: Hear My Train a Comin'
24 votes
7
— Good
73%
Blade
13,517 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,253 votes
7
— Good
73%
Constantine: City of Demons - The Movie
1,041 votes
7
— Good
73%
The Italian Job
10,374 votes
7
— Good
73%
Déjà Vu
8,494 votes
7
— Good
73%
Frozen II
14,988 votes
7
— Good
72%
Turning Red
9,948 votes
7
— Good
72%
Hunter Killer
6,956 votes
7
— Good
72%
Batman: Bad Blood
2,798 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
16,820 votes
7
— Good
72%
The Lion King
16,127 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup