Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Usama Bin Aleem
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
131
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Doctor Strange
67,307 votes
8
— Great
78%
Avatar
61,663 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,779 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,835 votes
8
— Great
81%
Joker
48,772 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,418 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,478 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
48,042 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,877 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,734 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,297 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
40,343 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,356 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,937 votes
8
— Great
85%
Se7en
35,539 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,941 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,879 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,522 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,599 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,873 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,257 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,461 votes
8
— Great
75%
Gravity
30,302 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
31,086 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,590 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,621 votes
8
— Great
76%
The Hangover
28,279 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,100 votes
8
— Great
83%
Memento
26,663 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,160 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,170 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,722 votes
8
— Great
77%
La La Land
25,430 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,673 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,680 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,630 votes
8
— Great
79%
Her
23,801 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,979 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,849 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,069 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,248 votes
8
— Great
76%
Kick-Ass
21,933 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,086 votes
8
— Great
80%
Prisoners
20,377 votes
8
— Great
82%
Green Book
19,718 votes
8
— Great
81%
Ford v Ferrari
19,546 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
19,142 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
19,359 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
18,030 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
17,095 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,576 votes
8
— Great
75%
Source Code
17,289 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
16,221 votes
8
— Great
79%
Room
16,134 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,954 votes
8
— Great
78%
Cast Away
15,488 votes
8
— Great
80%
Fargo
15,075 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
15,096 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
15,158 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
14,251 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch