trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
UsuarioDeHokuto
34
followers
Brazil
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
271
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,238 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,190 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,693 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,893 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,811 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,527 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,613 votes
8
— Great
79%
Moana
48,831 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,821 votes
8
— Great
81%
Joker
46,674 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,922 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,951 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,382 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,152 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,955 votes
8
— Great
77%
Get Out
40,925 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,626 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,324 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,759 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,669 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,944 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,008 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,608 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,930 votes
8
— Great
79%
Dune
36,089 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,820 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,259 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,141 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,018 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,481 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,795 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,084 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,506 votes
8
— Great
84%
Coco
31,492 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,481 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
30,966 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,576 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,845 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,347 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,175 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,361 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,162 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,146 votes
8
— Great
81%
1917
24,694 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,472 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,434 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,840 votes
8
— Great
77%
Men in Black
23,942 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,814 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,351 votes
8
— Great
79%
Her
23,060 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,606 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,297 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,219 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,137 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,206 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,178 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,282 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,088 votes
8
— Great
76%
Watchmen
20,906 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup