trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
UsuarioDeHokuto
34
followers
Brazil
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,066
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
16
17
18
91%
The Shawshank Redemption
42,382 votes
10
— Totally Ninja!
90%
In This Moment - Blood At The Orpheum
2 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,302 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,585 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,483 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,519 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
20,898 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,875 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,286 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,634 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,789 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,266 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,870 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,807 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,287 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,050 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Within Temptation: Let Us Burn Elements & Hydra Live in Concert
12 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,850 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,362 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,008 votes
8
— Great
86%
Inception
71,481 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,953 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,164 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,981 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,429 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,206 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,105 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,204 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,050 votes
10
— Totally Ninja!
85%
A Silent Voice: The Movie
5,076 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,513 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,805 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,484 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,228 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,687 votes
9
— Superb
85%
L'Arc~en~Ciel: World Tour The Final 2012
2 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,665 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,894 votes
8
— Great
84%
Cinema Paradiso
3,755 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,288 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Within Temptation & The Metropole Orchestra: Black Symphony
45 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,439 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,600 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,613 votes
8
— Great
84%
Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-
199 votes
8
— Great
84%
Gintama: The Movie: The Final Chapter: Be Forever Yorozuya
234 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,492 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,427 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,268 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,149 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,141 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,135 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,220 votes
8
— Great
83%
Memento
25,752 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,373 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,169 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,578 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,083 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,089 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,455 votes
9
— Superb
1
2
3
16
17
18
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup