trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
vagnerr
VIP
8
40
followers
UK
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
32
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,474 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,553 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,848 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,813 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,834 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,856 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,162 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,294 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,180 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,943 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,301 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,641 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
19,770 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,514 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,445 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
15,761 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,487 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
12,012 votes
9
— Superb
79%
Gattaca
10,850 votes
9
— Superb
80%
Office Space
9,925 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
9,838 votes
9
— Superb
75%
Starship Troopers
9,994 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,349 votes
9
— Superb
76%
Dogma
6,736 votes
9
— Superb
70%
EuroTrip
6,354 votes
9
— Superb
78%
Brazil
4,476 votes
9
— Superb
71%
Outbreak
4,105 votes
9
— Superb
82%
Das Boot
3,786 votes
9
— Superb
76%
Pleasantville
2,867 votes
9
— Superb
74%
Little Shop of Horrors
2,881 votes
9
— Superb
75%
Sneakers
2,170 votes
9
— Superb
85%
Terry Pratchett: Back in Black
27 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup