trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
vlevas
6
followers
Greece
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
65
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Avatar
60,050 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,227 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,226 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,579 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,116 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,843 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,739 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,585 votes
10
— Totally Ninja!
78%
X-Men: Days of Future Past
31,514 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,661 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Man of Steel
30,512 votes
10
— Totally Ninja!
71%
World War Z
29,700 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,729 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
25,467 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,601 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Wolverine
20,646 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Elysium
19,550 votes
10
— Totally Ninja!
72%
We're the Millers
17,556 votes
10
— Totally Ninja!
71%
22 Jump Street
16,883 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Transformers: Age of Extinction
16,614 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Ender's Game
14,959 votes
10
— Totally Ninja!
65%
This Is the End
14,597 votes
10
— Totally Ninja!
80%
About Time
14,531 votes
10
— Totally Ninja!
64%
RoboCop
13,375 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Rush
13,160 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Kick-Ass 2
12,862 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Teenage Mutant Ninja Turtles
12,244 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Total Recall
11,888 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Transcendence
11,795 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The World's End
11,496 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Escape Plan
11,058 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Non-Stop
10,493 votes
10
— Totally Ninja!
55%
After Earth
10,115 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Riddick
9,998 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Noah
9,897 votes
10
— Totally Ninja!
71%
RED 2
9,858 votes
10
— Totally Ninja!
59%
A Good Day to Die Hard
9,750 votes
7
— Good
70%
2 Guns
9,309 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Need for Speed
9,224 votes
10
— Totally Ninja!
67%
47 Ronin
8,838 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Carrie
8,100 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Jack Ryan: Shadow Recruit
7,881 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Sex Tape
6,739 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Mortal Instruments: City of Bones
6,154 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Homefront
6,054 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jobs
5,650 votes
10
— Totally Ninja!
67%
3 Days to Kill
5,263 votes
10
— Totally Ninja!
64%
The Host
4,953 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Veronica Mars
3,552 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Nymphomaniac: Vol. II
3,349 votes
10
— Totally Ninja!
52%
The Legend of Hercules
2,516 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Disconnect
2,447 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Drinking Buddies
2,249 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Man of Tai Chi
1,998 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Art of the Steal
1,636 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Grandmaster
1,209 votes
10
— Totally Ninja!
54%
Getaway
1,166 votes
10
— Totally Ninja!
46%
The Hungover Games
1,097 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Asterix & Obelix: God Save Britannia
1,066 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Unpregnant
539 votes
2
— Terrible
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup