Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Valentina
1
Follower
0
Following
Panama
21
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
157
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
84%
Avengers: Infinity War
57,874 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
51,217 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Endgame
50,466 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
50,827 votes
5
— Meh
91%
The Shawshank Redemption
43,948 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
44,864 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
43,248 votes
7
— Good
77%
Get Out
42,132 votes
9
— Superb
82%
Up
39,842 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
40,423 votes
8
— Great
79%
Dune
38,478 votes
5
— Meh
76%
Ready Player One
37,352 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,366 votes
5
— Meh
80%
Knives Out
33,691 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,364 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
34,214 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
32,361 votes
8
— Great
70%
Venom
34,502 votes
7
— Good
88%
The Godfather
29,321 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
31,433 votes
2
— Terrible
85%
The Silence of the Lambs
29,570 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,879 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Beauty and the Beast
28,833 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,093 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Lucy
29,639 votes
1
— Weak Sauce :(
76%
The Batman
27,599 votes
1
— Weak Sauce :(
71%
Now You See Me 2
28,321 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
26,068 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Top Gun: Maverick
26,264 votes
6
— Fair
75%
Spider-Man
27,350 votes
5
— Meh
84%
Whiplash
25,606 votes
9
— Superb
72%
Tenet
26,352 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,370 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,662 votes
3
— Bad
79%
Everything Everywhere All at Once
23,994 votes
9
— Superb
79%
Her
23,797 votes
9
— Superb
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,179 votes
8
— Great
80%
The Terminator
23,529 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Shazam!
24,795 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
The Hitman's Bodyguard
23,903 votes
1
— Weak Sauce :(
69%
Black Widow
24,617 votes
4
— Poor
88%
Schindler's List
21,604 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Good Will Hunting
22,070 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,215 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
21,168 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Nice Guys
22,718 votes
6
— Fair
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
22,081 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
22,254 votes
3
— Bad
79%
Ghostbusters
20,877 votes
2
— Terrible
81%
Ford v Ferrari
19,541 votes
5
— Meh
82%
Braveheart
19,111 votes
6
— Fair
87%
The Godfather: Part II
18,459 votes
7
— Good
79%
Jojo Rabbit
19,326 votes
9
— Superb
74%
American Sniper
19,826 votes
6
— Fair
77%
Fury
19,323 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
20,095 votes
6
— Fair
77%
Taken
19,048 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
18,234 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Silver Linings Playbook
18,276 votes
6
— Fair
64%
Eternals
19,654 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch