trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Pete
VIP
11
0
followers
New England
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
171
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,834 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,814 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,897 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,643 votes
7
— Good
82%
Up
38,929 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,904 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,284 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,692 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,287 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,307 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,204 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,275 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,329 votes
7
— Good
73%
Looper
21,805 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,976 votes
7
— Good
77%
District 9
19,895 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
15,698 votes
7
— Good
76%
Argo
15,195 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,725 votes
7
— Good
71%
Tropic Thunder
12,554 votes
7
— Good
70%
Horrible Bosses
12,546 votes
7
— Good
67%
War of the Worlds
12,357 votes
7
— Good
74%
127 Hours
10,835 votes
7
— Good
80%
Office Space
9,931 votes
7
— Good
75%
The Hurt Locker
9,874 votes
7
— Good
75%
The Town
9,695 votes
7
— Good
75%
Gangs of New York
9,364 votes
7
— Good
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,526 votes
7
— Good
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,184 votes
7
— Good
74%
A Nightmare on Elm Street
7,872 votes
7
— Good
72%
Eyes Wide Shut
7,655 votes
7
— Good
75%
Spaceballs
7,370 votes
7
— Good
71%
There's Something About Mary
7,492 votes
7
— Good
72%
Forgetting Sarah Marshall
7,457 votes
7
— Good
69%
Pineapple Express
7,478 votes
7
— Good
69%
Burn After Reading
7,102 votes
7
— Good
66%
Waterworld
6,075 votes
7
— Good
76%
Blow
5,402 votes
7
— Good
72%
Harold & Kumar Go to White Castle
5,195 votes
7
— Good
72%
Primer
5,059 votes
7
— Good
74%
They Live
4,930 votes
7
— Good
77%
Boogie Nights
4,830 votes
7
— Good
72%
Escape from New York
4,873 votes
7
— Good
75%
Thank You for Smoking
4,228 votes
7
— Good
72%
The Texas Chain Saw Massacre
4,295 votes
7
— Good
65%
Get Him to the Greek
4,326 votes
7
— Good
77%
Annie Hall
3,970 votes
7
— Good
76%
Escape From Alcatraz
3,700 votes
7
— Good
73%
Spy Game
3,428 votes
7
— Good
70%
eXistenZ
3,119 votes
7
— Good
73%
Heathers
3,021 votes
7
— Good
74%
Rounders
2,951 votes
7
— Good
73%
Caddyshack
2,804 votes
7
— Good
72%
The Thirteenth Floor
2,636 votes
7
— Good
71%
Eraserhead
2,541 votes
7
— Good
71%
48 Hrs.
2,470 votes
7
— Good
57%
Snakes on a Plane
2,760 votes
7
— Good
79%
Chungking Express
2,088 votes
7
— Good
78%
Rebecca
2,032 votes
7
— Good
72%
Ring
2,073 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup