trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Pete
VIP
11
0
followers
New England
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
727
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
88%
The Dark Knight
74,790 votes
7
— Good
86%
Inception
71,761 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,577 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,040 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,981 votes
4
— Poor
87%
Fight Club
49,527 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,791 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,833 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,524 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,873 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,620 votes
7
— Good
82%
Up
38,913 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,005 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,584 votes
5
— Meh
82%
Inglourious Basterds
36,943 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,944 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,405 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,887 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,291 votes
6
— Fair
84%
Return of the Jedi
33,269 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,663 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,642 votes
6
— Fair
81%
Shutter Island
32,695 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,450 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,639 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,753 votes
6
— Fair
82%
Die Hard
27,269 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,185 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,567 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,640 votes
6
— Fair
81%
Catch Me If You Can
26,294 votes
7
— Good
83%
Memento
25,896 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,574 votes
6
— Fair
83%
Raiders of the Lost Ark
25,191 votes
7
— Good
77%
Zombieland
25,536 votes
4
— Poor
81%
The Shining
23,944 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,262 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,552 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,315 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,710 votes
8
— Great
73%
Looper
21,798 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,366 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,452 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,969 votes
7
— Good
79%
Shaun of the Dead
19,653 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,887 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,497 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,647 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,673 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,658 votes
8
— Great
77%
Taken
18,630 votes
4
— Poor
77%
Black Swan
18,606 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,035 votes
9
— Superb
77%
Minority Report
17,541 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,963 votes
6
— Fair
81%
Gran Torino
15,929 votes
6
— Fair
74%
Unbreakable
16,621 votes
6
— Fair
76%
Zodiac
16,207 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,529 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,769 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup