Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
vamargo22
0
Followers
1
Following
Spain
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
58
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
76,961 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,829 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,792 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
51,189 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,250 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,270 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,846 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,311 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
29,858 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,560 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,255 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,601 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,074 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,138 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,875 votes
9
— Superb
76%
300
25,717 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,944 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,064 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
20,074 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
21,019 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,102 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,483 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,596 votes
9
— Superb
80%
Soul
18,227 votes
9
— Superb
78%
The Bourne Supremacy
17,850 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,726 votes
9
— Superb
75%
Creed
16,613 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,811 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
15,082 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
14,168 votes
9
— Superb
70%
Sonic the Hedgehog
14,428 votes
9
— Superb
66%
2 Fast 2 Furious
14,462 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
12,307 votes
9
— Superb
79%
Rocky
12,239 votes
9
— Superb
77%
Luca
11,763 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,334 votes
9
— Superb
67%
Shrek Forever After
10,666 votes
9
— Superb
75%
Gangs of New York
9,563 votes
9
— Superb
73%
Face/Off
9,328 votes
9
— Superb
74%
Mrs. Doubtfire
9,256 votes
9
— Superb
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,906 votes
9
— Superb
81%
Hachi: A Dog's Tale
7,212 votes
9
— Superb
77%
Seven Pounds
7,221 votes
9
— Superb
75%
Rocky II
6,548 votes
9
— Superb
71%
Rocky III
6,060 votes
9
— Superb
69%
Rambo: First Blood Part II
6,041 votes
9
— Superb
76%
As Good as It Gets
5,583 votes
9
— Superb
80%
Lawrence of Arabia
4,347 votes
9
— Superb
61%
Flubber
3,893 votes
9
— Superb
74%
Patch Adams
3,467 votes
9
— Superb
78%
The Bridge on the River Kwai
3,300 votes
9
— Superb
72%
Taxi
3,299 votes
9
— Superb
69%
Ali
2,289 votes
9
— Superb
69%
Taxi 2
2,161 votes
9
— Superb
76%
McFarland, USA
1,826 votes
9
— Superb
64%
Taxi 3
1,775 votes
9
— Superb
71%
The One and Only Ivan
1,273 votes
9
— Superb
71%
Camino
169 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch