Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
vangelis2006
1
Follower
4
Following
Athens Greece
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
74
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,027 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,958 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
31,140 votes
8
— Great
84%
Alien
28,695 votes
8
— Great
81%
1917
25,418 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,535 votes
8
— Great
77%
Star Trek Into Darkness
23,606 votes
8
— Great
71%
The Matrix Revolutions
22,904 votes
8
— Great
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,648 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,718 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
19,927 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,527 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,930 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,622 votes
8
— Great
81%
Heat
13,884 votes
8
— Great
73%
Wrath of Man
12,767 votes
8
— Great
60%
The Nun
10,533 votes
8
— Great
77%
The Rock
8,898 votes
8
— Great
68%
The Hunt
8,872 votes
8
— Great
71%
Anna
8,304 votes
8
— Great
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,564 votes
8
— Great
69%
Mile 22
7,917 votes
8
— Great
72%
Sunshine
7,542 votes
8
— Great
69%
Spectral
7,589 votes
8
— Great
66%
Triple Frontier
7,328 votes
8
— Great
69%
Rambo: First Blood Part II
6,026 votes
8
— Great
67%
This Means War
6,057 votes
8
— Great
70%
Bone Tomahawk
5,669 votes
8
— Great
67%
3 Days to Kill
5,329 votes
8
— Great
66%
The Pope's Exorcist
5,313 votes
8
— Great
74%
Fracture
4,947 votes
8
— Great
73%
A History of Violence
4,975 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,283 votes
8
— Great
65%
Anon
4,349 votes
8
— Great
77%
Hotel Mumbai
3,919 votes
8
— Great
66%
Kate
4,220 votes
8
— Great
65%
The Contractor
3,713 votes
8
— Great
60%
Countdown
3,809 votes
8
— Great
66%
The Wall
3,621 votes
8
— Great
68%
Super Size Me
3,462 votes
8
— Great
72%
Strange Days
2,740 votes
8
— Great
78%
The Man from Nowhere
2,497 votes
8
— Great
76%
The Siege of Jadotville
2,480 votes
8
— Great
67%
Edge of Darkness
2,518 votes
8
— Great
69%
Mayhem
2,418 votes
8
— Great
65%
Watcher
2,497 votes
8
— Great
78%
Mississippi Burning
2,180 votes
8
— Great
66%
The Collector
2,361 votes
8
— Great
72%
Witness
1,860 votes
8
— Great
66%
Wheelman
1,470 votes
8
— Great
73%
The Gangster, the Cop, the Devil
1,378 votes
8
— Great
67%
The General's Daughter
1,439 votes
8
— Great
66%
Nefarious
1,435 votes
8
— Great
60%
The Tax Collector
1,436 votes
8
— Great
74%
Deep Web
1,280 votes
8
— Great
66%
Reality
1,282 votes
8
— Great
71%
The Stronghold
1,028 votes
8
— Great
59%
The Cellar
871 votes
8
— Great
69%
Sea of Love
730 votes
8
— Great
61%
American Ninja
633 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch