trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
VargaJoe
13
followers
Hungary
45
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
104
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
The Matrix
61,529 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,160 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,832 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,453 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,615 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,262 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,379 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,700 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,836 votes
8
— Great
80%
Logan
60,704 votes
8
— Great
80%
Stamps Back
2 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,964 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,100 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,298 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,943 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,558 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,235 votes
8
— Great
78%
The Longest Day
1,323 votes
8
— Great
78%
Jaws
14,010 votes
8
— Great
78%
Where Eagles Dare
1,381 votes
8
— Great
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,549 votes
8
— Great
78%
The Fugitive
7,177 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,504 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,789 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,999 votes
8
— Great
77%
Taken
18,612 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,516 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,743 votes
8
— Great
77%
Doctor Who: The Husbands of River Song
185 votes
8
— Great
77%
Kung Fury
3,570 votes
8
— Great
77%
Trading Places
5,141 votes
8
— Great
76%
Doctor Who: The Runaway Bride
146 votes
8
— Great
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,803 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,144 votes
8
— Great
76%
A Bridge Too Far
1,396 votes
8
— Great
76%
Apocalypto
7,348 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,935 votes
8
— Great
76%
Snowden
14,484 votes
8
— Great
76%
Alita: Battle Angel
21,766 votes
8
— Great
76%
Marvel One-Shot: Agent Carter
2,916 votes
8
— Great
75%
Lethal Weapon 2
6,711 votes
8
— Great
75%
Bridge of Spies
14,726 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,486 votes
8
— Great
75%
Alien Tampon
14 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,452 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,901 votes
8
— Great
75%
Rurouni Kenshin: The Beginning
690 votes
8
— Great
74%
Independence Day
19,508 votes
8
— Great
74%
The Foreigner
9,968 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,239 votes
8
— Great
73%
Go for It
493 votes
8
— Great
73%
Battle of the Bulge
467 votes
8
— Great
73%
Furious 7
19,504 votes
8
— Great
73%
Crime Busters
484 votes
8
— Great
73%
The Beekeeper
12,050 votes
8
— Great
72%
Odds and Evens
410 votes
8
— Great
72%
Brewster's Millions
1,360 votes
8
— Great
72%
Police Story 2
804 votes
8
— Great
72%
Lethal Weapon 3
5,698 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup