trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mickaël Pastre
0
followers
Pégomas
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
79
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,483 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,879 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,043 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,278 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,631 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,502 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,957 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,966 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,221 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,983 votes
9
— Superb
76%
Black Panther
46,365 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,110 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,114 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,389 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,274 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,141 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,251 votes
9
— Superb
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,789 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,795 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,260 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,333 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,287 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,242 votes
9
— Superb
72%
Tenet
25,581 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,823 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,302 votes
9
— Superb
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,161 votes
9
— Superb
74%
Spider-Man 2
22,816 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,640 votes
9
— Superb
71%
The Matrix Revolutions
22,495 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,353 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,087 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,514 votes
9
— Superb
74%
American Sniper
19,474 votes
9
— Superb
77%
Fury
18,875 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,846 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
18,791 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,622 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,601 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,096 votes
9
— Superb
71%
In Time
17,436 votes
9
— Superb
75%
Source Code
16,861 votes
9
— Superb
80%
12 Years a Slave
16,774 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,924 votes
9
— Superb
73%
American Made
15,874 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,079 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,939 votes
9
— Superb
78%
Captain Phillips
14,693 votes
9
— Superb
75%
Hell or High Water
14,382 votes
9
— Superb
76%
BlacKkKlansman
13,917 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
12,743 votes
9
— Superb
76%
The Terminal
12,679 votes
9
— Superb
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,522 votes
9
— Superb
72%
The Proposal
10,813 votes
9
— Superb
73%
First Man
10,565 votes
9
— Superb
76%
Moneyball
10,449 votes
9
— Superb
79%
Rain Man
10,282 votes
9
— Superb
76%
Lone Survivor
9,537 votes
9
— Superb
74%
Creed II
9,264 votes
9
— Superb
73%
Face/Off
9,096 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup