Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Vincent Wessels
0
Followers
1
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
100
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
Requiem for a Dream
15,262 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
20,482 votes
7
— Good
78%
I Saw the Devil
4,247 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,333 votes
8
— Great
77%
Arrival
58,011 votes
6
— Fair
77%
Get Out
42,167 votes
5
— Meh
77%
The Seven Five
463 votes
9
— Superb
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,846 votes
8
— Great
77%
Sully
20,680 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Surviving Compton: Dre, Suge and Michel'le
231 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,742 votes
9
— Superb
76%
Finding Vivian Maier
475 votes
7
— Good
75%
Shot Caller
7,247 votes
9
— Superb
75%
Mommy Dead and Dearest
1,059 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,840 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Free State of Jones
5,995 votes
9
— Superb
74%
Split
33,225 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,911 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Bleed for This
2,398 votes
9
— Superb
74%
The Wailing
3,445 votes
9
— Superb
73%
Passengers
42,830 votes
8
— Great
72%
T2 Trainspotting
7,098 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,741 votes
9
— Superb
72%
Don't Breathe
17,523 votes
8
— Great
71%
Boo! A Madea Halloween
2,551 votes
5
— Meh
71%
Lo and Behold: Reveries of the Connected World
737 votes
8
— Great
71%
Nerve
12,778 votes
9
— Superb
70%
The Human Face of Big Data
46 votes
8
— Great
70%
Hacker
2,196 votes
8
— Great
69%
Spectral
7,602 votes
9
— Superb
69%
The Girl with All the Gifts
7,223 votes
8
— Great
69%
City 40
144 votes
7
— Good
68%
Midnight Special
6,613 votes
8
— Great
68%
Finale
16 votes
6
— Fair
68%
The Great Wall
19,904 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Morgan
6,453 votes
6
— Fair
67%
The Witch
13,747 votes
7
— Good
67%
OtherLife
1,860 votes
7
— Good
67%
The Purge: Election Year
12,102 votes
7
— Good
67%
Ghost Stories
2,426 votes
6
— Fair
66%
Hardcore Henry
8,260 votes
8
— Great
66%
The Scientist
34 votes
7
— Good
66%
The Babysitter
6,622 votes
7
— Good
66%
Ouija: Origin of Evil
6,231 votes
7
— Good
66%
Alien Reptilian Legacy
32 votes
7
— Good
66%
Don't Hang Up
2,050 votes
9
— Superb
66%
I.T.
3,378 votes
9
— Superb
65%
iBoy
3,950 votes
9
— Superb
64%
The Visit
7,811 votes
8
— Great
64%
Pride and Prejudice and Zombies
5,078 votes
8
— Great
64%
The Other Side of the Door
1,997 votes
9
— Superb
64%
13 Times Evil
40 votes
8
— Great
64%
When the Lights Went Out
287 votes
8
— Great
64%
The Eyes of My Mother
908 votes
7
— Good
64%
The Eyes of My Mother
908 votes
7
— Good
64%
Pet
2,360 votes
6
— Fair
64%
47 Meters Down
7,872 votes
6
— Fair
63%
Havenhurst
602 votes
8
— Great
63%
Eloise
961 votes
8
— Great
63%
Demons
65 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch