trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Wael Medini
4
followers
ariena
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
96
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,769 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,747 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,817 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,999 votes
8
— Great
81%
Joker
46,933 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,220 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,606 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,487 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,877 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,132 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,624 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,725 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
37,007 votes
8
— Great
79%
Dune
36,538 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,165 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,893 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,270 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,175 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,670 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,672 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,526 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,315 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,805 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,518 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,075 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,348 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,296 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,580 votes
8
— Great
79%
Everything Everywhere All at Once
22,866 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,501 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,554 votes
8
— Great
70%
Solo: A Star Wars Story
22,212 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,427 votes
8
— Great
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,487 votes
8
— Great
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,618 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,453 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,859 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,008 votes
8
— Great
69%
Murder on the Orient Express
18,915 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,457 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,284 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
16,979 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,259 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,321 votes
8
— Great
71%
22 Jump Street
16,884 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,682 votes
8
— Great
81%
Heat
13,506 votes
8
— Great
79%
The Breakfast Club
13,409 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,827 votes
8
— Great
81%
Casino
9,581 votes
8
— Great
76%
True Grit
8,797 votes
8
— Great
75%
Promising Young Woman
8,120 votes
8
— Great
80%
Kiki's Delivery Service
6,524 votes
8
— Great
73%
The Aviator
6,775 votes
8
— Great
81%
Castle in the Sky
6,055 votes
8
— Great
77%
Enemy at the Gates
6,154 votes
8
— Great
69%
Gangster Squad
5,967 votes
8
— Great
73%
Brooklyn
5,630 votes
8
— Great
77%
Donnie Brasco
5,197 votes
8
— Great
80%
Before Sunset
5,007 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup