trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
WilliamHartPhD
VIP
12
7
followers
Virginia Beach, VA
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
42
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
The Lion King
37,349 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,527 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,144 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,568 votes
9
— Superb
82%
Pink Floyd: The Wall
2,234 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,997 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,599 votes
9
— Superb
80%
Office Space
9,898 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,469 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,424 votes
9
— Superb
79%
George Carlin: Jammin' in New York
161 votes
9
— Superb
79%
A Christmas Story
4,867 votes
9
— Superb
78%
Misery
6,005 votes
9
— Superb
78%
Mississippi Burning
2,111 votes
9
— Superb
78%
Training Day
10,008 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,798 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,695 votes
9
— Superb
78%
The Fugitive
7,166 votes
9
— Superb
77%
The Crow
6,311 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,006 votes
9
— Superb
76%
The Last of the Mohicans
4,217 votes
9
— Superb
76%
George Carlin: Doin' It Again
126 votes
9
— Superb
76%
Good Morning, Vietnam
4,759 votes
9
— Superb
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,257 votes
9
— Superb
75%
The Last Emperor
2,150 votes
9
— Superb
75%
Spaceballs
7,343 votes
9
— Superb
75%
Matilda
7,799 votes
9
— Superb
74%
Get Lamp
26 votes
9
— Superb
74%
Roger & Me
402 votes
9
— Superb
74%
Craig Ferguson: Does This Need to Be Said?
80 votes
9
— Superb
73%
The Last Temptation of Christ
1,078 votes
9
— Superb
72%
Enemy Mine
1,422 votes
9
— Superb
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,505 votes
9
— Superb
72%
The Hitcher
1,072 votes
9
— Superb
71%
Devil in a Blue Dress
582 votes
9
— Superb
70%
Starman
1,115 votes
9
— Superb
70%
Nineteen Eighty-Four
2,174 votes
9
— Superb
69%
99 Homes
1,533 votes
9
— Superb
67%
The Taking of Pelham 1 2 3
4,939 votes
9
— Superb
66%
Babe
4,678 votes
9
— Superb
66%
Posse
119 votes
9
— Superb
60%
Animal Farm
171 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup