trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Willy
0
followers
SK
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
537
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
91%
The Shawshank Redemption
42,588 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,775 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,991 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,559 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,514 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,510 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,475 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,176 votes
8
— Great
86%
Inception
71,744 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,149 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,703 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,490 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,622 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,003 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,652 votes
8
— Great
84%
American History X
20,229 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,131 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,608 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,850 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,598 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,628 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,278 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,886 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,666 votes
8
— Great
83%
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom
841 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,172 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,476 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,927 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,661 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,902 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,842 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,197 votes
9
— Superb
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,035 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,925 votes
9
— Superb
81%
The Fifth Element
23,698 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,288 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,371 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,408 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,254 votes
7
— Good
81%
Requiem for a Dream
14,826 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,464 votes
7
— Good
81%
Joker
46,919 votes
6
— Fair
81%
Life of Brian
10,245 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,178 votes
8
— Great
81%
1917
24,817 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,737 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,661 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,004 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,225 votes
9
— Superb
81%
A Dog's Journey
2,214 votes
8
— Great
81%
Caught in the Net
146 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,970 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,934 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,847 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,352 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,731 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,724 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,160 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,211 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,675 votes
8
— Great
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup