Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
wise colt
4
Followers
8
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
146
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
85%
Interstellar
74,061 votes
8
— Great
86%
Inception
72,896 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
66,632 votes
8
— Great
80%
Logan
61,703 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,878 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,051 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,876 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,926 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,942 votes
8
— Great
81%
The Martian
52,406 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
49,703 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
46,545 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,939 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
45,551 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
47,346 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,440 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,265 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,629 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,860 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,927 votes
8
— Great
84%
WALL·E
41,196 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,289 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,543 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,625 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,822 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,380 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,637 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,751 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,450 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,693 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,611 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,334 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,205 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,680 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,572 votes
8
— Great
78%
Titanic
31,294 votes
8
— Great
77%
The Accountant
31,147 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,784 votes
8
— Great
75%
Gravity
30,062 votes
8
— Great
72%
Ant-Man and the Wasp
30,407 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,195 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,947 votes
8
— Great
76%
300
25,452 votes
8
— Great
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,522 votes
8
— Great
79%
Her
23,499 votes
8
— Great
80%
The Terminator
23,203 votes
8
— Great
74%
X-Men
22,577 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,607 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,807 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,925 votes
8
— Great
76%
Limitless
20,481 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,795 votes
8
— Great
68%
Tomb Raider
20,690 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
19,095 votes
8
— Great
77%
Fury
19,096 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
19,169 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,313 votes
8
— Great
76%
Silver Linings Playbook
18,152 votes
8
— Great
77%
Minority Report
17,752 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,478 votes
8
— Great
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup