trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Wesley
29
followers
South Africa, Johannesburg
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
557
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
88%
The Dark Knight
74,906 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,689 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,682 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,836 votes
7
— Good
82%
Perfect Blue
4,102 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,763 votes
7
— Good
81%
Louis C.K.: Oh My God
794 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,124 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,296 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,769 votes
7
— Good
81%
Warrior
8,710 votes
7
— Good
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,805 votes
7
— Good
81%
Stand by Me
8,634 votes
7
— Good
81%
Ghost in the Shell
7,931 votes
7
— Good
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,235 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,476 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,229 votes
7
— Good
80%
Dallas Buyers Club
13,158 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,717 votes
7
— Good
80%
Batman: Under the Red Hood
3,542 votes
7
— Good
80%
Hotel Rwanda
5,081 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,684 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,701 votes
7
— Good
79%
Love, Simon
7,754 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,527 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,822 votes
7
— Good
79%
Captain Fantastic
12,279 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,290 votes
7
— Good
79%
The Wrong Trousers
1,434 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,115 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,211 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,104 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,308 votes
7
— Good
78%
Blood Diamond
11,466 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,214 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,992 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,806 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,933 votes
7
— Good
78%
Magnolia
4,808 votes
7
— Good
78%
Walk the Line
5,115 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,182 votes
7
— Good
77%
The Lego Movie
23,638 votes
7
— Good
77%
6 Days to Air: The Making of South Park
356 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,497 votes
7
— Good
77%
What We Do in the Shadows
10,277 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,561 votes
7
— Good
77%
Beetlejuice
12,291 votes
7
— Good
77%
Eddie the Eagle
6,535 votes
7
— Good
77%
The Rock
8,713 votes
7
— Good
77%
Patriots Day
10,528 votes
7
— Good
76%
Stargate
8,148 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,185 votes
7
— Good
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,280 votes
7
— Good
76%
Labyrinth
5,362 votes
7
— Good
76%
Rad
335 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,890 votes
7
— Good
76%
Watchmen
21,004 votes
7
— Good
76%
The Terminal
12,700 votes
7
— Good
76%
Rise of the Guardians
10,195 votes
7
— Good
76%
The Others
9,507 votes
7
— Good
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup