trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Wesley
29
followers
South Africa, Johannesburg
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
332
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,692 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,503 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,762 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,426 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,580 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,070 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,147 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,969 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,983 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,045 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,721 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,246 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,529 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,238 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,997 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,866 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,112 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,929 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,792 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,601 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,129 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,472 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,414 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,181 votes
9
— Superb
82%
Up
38,913 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,418 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,593 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,186 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,130 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,848 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,237 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,744 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,688 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,665 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,594 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,192 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,669 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,518 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,223 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,791 votes
9
— Superb
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,301 votes
9
— Superb
74%
It
29,131 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,845 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,693 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,459 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,400 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,109 votes
9
— Superb
76%
The Hangover
27,567 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,307 votes
9
— Superb
73%
Cars
26,762 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
26,574 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,486 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,346 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,294 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
25,536 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,375 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,309 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,191 votes
9
— Superb
76%
300
25,145 votes
9
— Superb
74%
I Am Legend
24,960 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup