trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
wohlraj
2
followers
wohlraj
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
798
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
86%
The Empire Strikes Back
36,934 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,589 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,321 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,543 votes
7
— Good
84%
Alien
27,241 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,204 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,431 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,213 votes
7
— Good
82%
My Neighbor Totoro
13,236 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,220 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,550 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,535 votes
7
— Good
82%
Singin' in the Rain
4,360 votes
7
— Good
82%
Red Beard
275 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,324 votes
7
— Good
82%
Perfect Blue
4,078 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,500 votes
7
— Good
82%
When a Woman Ascends the Stairs
87 votes
7
— Good
81%
Before Sunrise
6,046 votes
7
— Good
81%
The Hero
67 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,662 votes
7
— Good
81%
The Hunt
6,359 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,050 votes
7
— Good
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,463 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,413 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,613 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,138 votes
7
— Good
81%
Ghost in the Shell
7,906 votes
7
— Good
80%
Early Summer
151 votes
7
— Good
80%
Sanjuro
717 votes
7
— Good
80%
American Beauty
18,908 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,535 votes
7
— Good
80%
Tokyo Story
1,030 votes
7
— Good
80%
Kiki's Delivery Service
6,500 votes
7
— Good
80%
Tampopo
641 votes
7
— Good
80%
Roman Holiday
2,204 votes
7
— Good
80%
There Will Be Blood
9,826 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,810 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,417 votes
7
— Good
80%
Pan's Labyrinth
15,153 votes
7
— Good
80%
Persona
1,952 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,568 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,608 votes
7
— Good
80%
A Wife's Heart
3 votes
7
— Good
80%
The Very Thought of You
4 votes
7
— Good
79%
Hotarubi no Mori e
1,094 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,940 votes
7
— Good
79%
Landscape in the Mist
151 votes
7
— Good
79%
Ponyo
6,697 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,194 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
15,669 votes
7
— Good
79%
Ali: Fear Eats the Soul
347 votes
7
— Good
79%
Apollo 13
9,825 votes
7
— Good
79%
Gattaca
10,833 votes
7
— Good
79%
The Hunt for Red October
7,244 votes
7
— Good
79%
The Rickshaw Man
16 votes
7
— Good
79%
Uncertain Glory
16 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,182 votes
7
— Good
79%
Father Goose
276 votes
7
— Good
79%
Three Colors: Red
1,444 votes
7
— Good
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup