trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
wohlraj
2
followers
wohlraj
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
296
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Godfather
28,338 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,622 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,922 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,665 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,842 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,316 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,836 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,545 votes
9
— Superb
86%
The Human Condition III: A Soldier's Prayer
144 votes
9
— Superb
85%
Grave of the Fireflies
7,214 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,203 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,249 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,061 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,222 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,536 votes
9
— Superb
85%
Earthlings
423 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,858 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,298 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,677 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,478 votes
9
— Superb
84%
Senna
2,758 votes
9
— Superb
83%
Night and Fog
428 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,779 votes
9
— Superb
83%
Profils paysans: le quotidien
3 votes
9
— Superb
83%
The Human Condition II: Road to Eternity
155 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,468 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,302 votes
9
— Superb
82%
Rear Window
7,443 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,801 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,474 votes
9
— Superb
82%
Once Upon a Time in the West
4,829 votes
9
— Superb
82%
Apur Sansar
251 votes
9
— Superb
82%
The Lives of Others
5,107 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,047 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,537 votes
9
— Superb
81%
Sunset Boulevard
2,758 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,862 votes
9
— Superb
81%
Paths of Glory
2,770 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,323 votes
9
— Superb
81%
Once Upon a Time in America
5,223 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,241 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,787 votes
9
— Superb
81%
Yojimbo
1,807 votes
9
— Superb
81%
Yi Yi
571 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,026 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,622 votes
9
— Superb
80%
I... For Icarus
96 votes
9
— Superb
80%
Nobody Knows
555 votes
9
— Superb
80%
To Be or Not to Be
785 votes
9
— Superb
80%
Decalogue I
108 votes
9
— Superb
80%
The Tree of Wooden Clogs
109 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,093 votes
9
— Superb
80%
Citizenfour
3,781 votes
9
— Superb
80%
Vertigo
6,478 votes
9
— Superb
80%
A Man Escaped
437 votes
9
— Superb
80%
The Red Shoes
675 votes
9
— Superb
80%
Early Spring
58 votes
9
— Superb
80%
M
2,051 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,799 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,349 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup