trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Wouter De Meester
0
followers
Flanders
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
38
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
The Green Mile
26,354 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,065 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,572 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,071 votes
4
— Poor
81%
The Iron Giant
8,690 votes
6
— Fair
81%
1917
24,687 votes
9
— Superb
79%
The Greatest Showman
17,818 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,813 votes
8
— Great
77%
The Last Samurai
11,232 votes
7
— Good
77%
Glory
2,309 votes
7
— Good
77%
Men of Honor
2,949 votes
9
— Superb
77%
Empire of the Sun
2,522 votes
5
— Meh
76%
Gettysburg
635 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ferdinand
7,760 votes
6
— Fair
74%
The Professor and the Madman
2,411 votes
7
— Good
73%
Kingdom of Heaven
6,648 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,094 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,490 votes
7
— Good
71%
The Book of Eli
12,428 votes
8
— Great
71%
Spy
13,742 votes
7
— Good
71%
Outlaw King
3,851 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,916 votes
7
— Good
68%
Annihilation
20,984 votes
5
— Meh
66%
The Wall
3,569 votes
5
— Meh
64%
Ironclad
1,192 votes
5
— Meh
64%
Pacific Rim: Uprising
13,838 votes
6
— Fair
64%
The League of Extraordinary Gentlemen
6,530 votes
7
— Good
63%
Pilgrimage
903 votes
5
— Meh
61%
Stalingrad
580 votes
7
— Good
61%
Hollow Man
3,033 votes
4
— Poor
60%
The Last Legion
941 votes
7
— Good
60%
The Last Warrior
217 votes
5
— Meh
60%
Hellboy
9,419 votes
5
— Meh
59%
Wonder Woman 1984
18,163 votes
7
— Good
57%
Guardians
2,163 votes
4
— Poor
53%
King Arthur: Excalibur Rising
238 votes
4
— Poor
50%
Exploding Sun
67 votes
2
— Terrible
44%
The Last Airbender
6,686 votes
3
— Bad
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup