trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Writz the Cat
VIP
10
0
followers
Germany
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
96
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
79%
John Wick
51,337 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,322 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,462 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,256 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,684 votes
8
— Great
79%
Dune
36,654 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,693 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,553 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,092 votes
8
— Great
81%
1917
24,867 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,052 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,487 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,814 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,747 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,197 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,886 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,941 votes
8
— Great
69%
Barbie
19,382 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,045 votes
8
— Great
74%
No Time to Die
18,089 votes
8
— Great
75%
Creed
16,332 votes
8
— Great
73%
Ralph Breaks the Internet
15,724 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,693 votes
8
— Great
61%
The Matrix Resurrections
16,424 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,550 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,279 votes
8
— Great
64%
RoboCop
13,389 votes
8
— Great
65%
300: Rise of an Empire
12,893 votes
8
— Great
66%
Neighbors
12,659 votes
8
— Great
67%
Nope
12,392 votes
8
— Great
69%
Daddy's Home
11,564 votes
8
— Great
73%
First Man
10,576 votes
8
— Great
76%
Rise of the Guardians
10,195 votes
8
— Great
75%
Molly's Game
9,861 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,282 votes
8
— Great
79%
Big Fish
9,323 votes
8
— Great
75%
Southpaw
8,667 votes
8
— Great
67%
The Lost City of Z
8,194 votes
8
— Great
75%
A Monster Calls
7,668 votes
8
— Great
68%
Jack Ryan: Shadow Recruit
7,886 votes
8
— Great
71%
The Unbearable Weight of Massive Talent
7,650 votes
8
— Great
63%
Grown Ups 2
7,453 votes
8
— Great
75%
Mad Max 2
6,779 votes
8
— Great
72%
The Fall Guy
6,837 votes
8
— Great
69%
Civil War
6,699 votes
8
— Great
69%
Nightmare Alley
6,385 votes
8
— Great
64%
Anchorman 2: The Legend Continues
6,508 votes
8
— Great
62%
Hail, Caesar!
6,585 votes
8
— Great
67%
Evil Dead Rise
6,205 votes
8
— Great
70%
Homefront
6,063 votes
8
— Great
69%
Gangster Squad
5,971 votes
8
— Great
81%
Nausicaä of the Valley of the Wind
5,361 votes
8
— Great
60%
It Comes at Night
5,801 votes
8
— Great
70%
Last Vegas
5,043 votes
8
— Great
77%
The Raid 2
4,638 votes
8
— Great
73%
Blue Is the Warmest Color
4,791 votes
8
— Great
72%
Wild
4,792 votes
8
— Great
70%
Creed III
4,713 votes
8
— Great
78%
The Wind Rises
3,814 votes
8
— Great
63%
Color Out of Space
4,074 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup