trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
wyatt11
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
273
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
91%
The Shawshank Redemption
42,516 votes
6
— Fair
88%
The Dark Knight
74,667 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,951 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,418 votes
6
— Fair
86%
The Green Mile
26,433 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,494 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,326 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,276 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,570 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,937 votes
6
— Fair
85%
Gladiator
32,590 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,321 votes
8
— Great
84%
American History X
20,189 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,362 votes
7
— Good
84%
The Pianist
12,559 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,541 votes
8
— Great
84%
Senna
2,760 votes
7
— Good
83%
Scarface
16,213 votes
6
— Fair
83%
Hacksaw Ridge
30,630 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,401 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,861 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,220 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,550 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,535 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,000 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,585 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,324 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,632 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,616 votes
6
— Fair
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,942 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,987 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,618 votes
6
— Fair
81%
The Sixth Sense
21,228 votes
7
— Good
81%
Joker
46,836 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,139 votes
6
— Fair
81%
Toy Story 3
28,064 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,893 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,317 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,810 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,679 votes
6
— Fair
80%
Blackfish
2,773 votes
8
— Great
80%
Fargo
14,609 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,602 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,607 votes
7
— Good
79%
Cowspiracy: The Sustainability Secret
1,010 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,443 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,258 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,394 votes
7
— Good
79%
A Few Good Men
6,638 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,149 votes
8
— Great
79%
Rocky
11,902 votes
7
— Good
79%
Hot Fuzz
16,929 votes
7
— Good
79%
Mary Poppins
8,189 votes
8
— Great
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,721 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,436 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,265 votes
7
— Good
78%
Misery
6,007 votes
8
— Great
78%
Mississippi Burning
2,113 votes
9
— Superb
78%
Jaws
13,990 votes
8
— Great
78%
Lethal Weapon
9,399 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup