trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
xava11
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
90
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,518 votes
8
— Great
86%
Inception
71,788 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,083 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,661 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,980 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,989 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,263 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,820 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,254 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,670 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,269 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,782 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,122 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,955 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,731 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,273 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,377 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,954 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,800 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,137 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,170 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,898 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,180 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,676 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,246 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,597 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,937 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,295 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,835 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,311 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
28,649 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
27,992 votes
8
— Great
83%
Memento
25,906 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,581 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,539 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,348 votes
8
— Great
76%
300
25,153 votes
8
— Great
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,879 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,234 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,347 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,267 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,325 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,456 votes
8
— Great
68%
Tomb Raider
20,560 votes
8
— Great
74%
Independence Day
19,523 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,027 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,206 votes
8
— Great
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,763 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,213 votes
8
— Great
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,395 votes
8
— Great
73%
The Mummy
16,315 votes
8
— Great
74%
Mission: Impossible
16,254 votes
8
— Great
74%
Constantine
15,470 votes
8
— Great
70%
The Da Vinci Code
15,134 votes
8
— Great
75%
Predestination
14,241 votes
8
— Great
78%
Predator
13,889 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,507 votes
8
— Great
73%
Blade
13,588 votes
8
— Great
75%
Die Hard 2
12,875 votes
8
— Great
69%
Ocean's Twelve
12,477 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup