trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Al Le
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
142
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Doctor Strange
66,024 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,058 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
49,008 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,903 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,380 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,503 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,539 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,215 votes
8
— Great
82%
Up
39,000 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,665 votes
8
— Great
79%
Dune
36,733 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,800 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,775 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,219 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,115 votes
8
— Great
83%
Memento
25,980 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,867 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,631 votes
8
— Great
81%
The Shining
24,002 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,374 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,529 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,203 votes
8
— Great
79%
Donnie Darko
20,011 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,504 votes
8
— Great
77%
Drive
19,703 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,858 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
18,961 votes
8
— Great
69%
Barbie
19,435 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,566 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,836 votes
8
— Great
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,327 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,746 votes
8
— Great
78%
Me Before You
16,045 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,127 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,964 votes
8
— Great
80%
About Time
14,562 votes
8
— Great
72%
The Menu
14,581 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
13,877 votes
8
— Great
80%
The King's Speech
12,846 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,529 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,491 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,541 votes
8
— Great
76%
Lost in Translation
10,498 votes
8
— Great
67%
It Follows
11,076 votes
8
— Great
76%
Rise of the Guardians
10,201 votes
8
— Great
76%
Interview with the Vampire
9,558 votes
8
— Great
73%
Grease
9,439 votes
8
— Great
73%
Hugo
9,415 votes
8
— Great
75%
Poor Things
8,958 votes
8
— Great
71%
Yesterday
9,105 votes
8
— Great
78%
Moonrise Kingdom
8,627 votes
8
— Great
78%
Fantastic Mr. Fox
8,491 votes
8
— Great
75%
Midnight in Paris
8,595 votes
8
— Great
75%
Les Misérables
8,429 votes
8
— Great
73%
The Favourite
8,476 votes
8
— Great
74%
Paddington
8,398 votes
8
— Great
72%
The Lighthouse
8,466 votes
8
— Great
73%
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
8,378 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,853 votes
8
— Great
66%
Due Date
8,092 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup