trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Xenesthad
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
83
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,340 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,138 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,497 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,441 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,092 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,266 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,492 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Secret Life of Pets
32,212 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Now You See Me 2
27,863 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,173 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Central Intelligence
22,926 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,326 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Nice Guys
22,145 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
21,620 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Big Short
20,011 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Inferno
19,746 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Bad Moms
18,122 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Deepwater Horizon
17,427 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,415 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Spotlight
16,060 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Me Before You
15,986 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Room
15,839 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Snowden
14,465 votes
10
— Totally Ninja!
80%
About Time
14,453 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,359 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Good Dinosaur
13,816 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
13,659 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Love Actually
12,804 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Focus
12,750 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Keeping Up with the Joneses
12,252 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Moneyball
10,393 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Lobster
10,205 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Mike and Dave Need Wedding Dates
9,938 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Yes Man
9,753 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Chef
8,658 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Grimsby
8,390 votes
10
— Totally Ninja!
70%
21
7,714 votes
10
— Totally Ninja!
76%
50/50
7,645 votes
10
— Totally Ninja!
70%
EuroTrip
6,326 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Begin Again
6,277 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Whiskey Tango Foxtrot
5,970 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Popstar: Never Stop Never Stopping
5,592 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jingle All the Way
5,368 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Love, Rosie
5,145 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Me and Earl and the Dying Girl
4,635 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
4,210 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Shanghai Noon
3,955 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Citizenfour
3,778 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Life As We Know It
3,661 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Definitely, Maybe
3,647 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Colonia
3,511 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Fun with Dick and Jane
3,503 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Man Up
3,155 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Never Let Me Go
3,142 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Valentine's Day
3,072 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Accepted
3,067 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Leap Year
3,049 votes
10
— Totally Ninja!
70%
What If
3,049 votes
10
— Totally Ninja!
75%
A League of Their Own
2,717 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief
2,687 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup